De Drie Hoefijzers, Breda
Voormalig brouwerijterrein wordt getransformeerd naar een bruisend leefgebied met stedelijke allure.
Drie Hoefijzers is een aangename plek waar wonen, werken en verblijven elkaar versterken. Met het aanbod van appartementen en woningen voor een breed publiek komt de gebiedsontwikkelaar AM tegemoet aan de grote vraag naar wonen in de stad.
Hendric
Hendric is een karakteristiek en hoefijzervormig appartementengebouw naar een ontwerp van Nouwens Roovers Architectuur. Het gebouw is gesitueerd tegenover de voormalige snoepfabriek De Faam en op de kruising van de Stationslaan en Terheijdenstraat en maakt deel uit van de binnenstedelijke gebiedsontwikkeling Drie Hoefijzers. Het woonaanbod omvat 56 koop- en 68 vrije sector huurappartementen.
In totaal komen er 270 woningen en appartementen in Drie Hoefijzers. De bouw van Hendric was in handen van BAM Wonen.
Drie Hoefijzers
Dit voormalige brouwerijterrein wordt gedurende een reeks van jaren getransformeerd naar een bruisend leefgebied met stedelijke allure. Drie Hoefijzers bestaat uit twee deelgebieden. Het zuidelijke deel, rondom het Ceresplein en de Oranjesingel, is opgeleverd en bewoond. Het noordelijke deel, het gebied aan de Stationslaan, is volop in ontwikkeling en bestaat uit woningen, appartementen en voorzieningen.
Bijzondere gevel
De karakteristieke gevel is voorzien van een gevelisolatiepakket en afgewerkt met minerale Meldorfer steenstrips. In het ontwerp zijn ontzettend veel details verwerkt. Hierdoor was het een enorme puzzel om de juiste maat steenstrip op de juiste plek te krijgen. Een mooie uitdaging voor en het eindresultaat mag er zijn. Naast de unieke uitstraling zijn minerale steenstrips ook nog eens heel erg duurzaam, ze worden van natuurlijke materialen vervaardigd en gedroogd op 70 graden in plaats gebakken op 1000 graden zoals keramische steenstrips. Voor de gevelbanden is gekozen voor het CapaPor profiel afgewerkt met een 2-laags verfsysteem.







